o nas

kim jesteśmy?

Fundacja Dzielnia wspiera ludzi, którym trudno jest poradzić sobie w dzisiejszej niełatwej rzeczywistości. W świecie szybkiej zmiany, wszechobecnych technologii i nieustającego pędu wszystkich za wszystkim.
Sprzeciwiamy się społecznemu wykluczeniu kogokolwiek z jakiegokolwiek powodu: bo ktoś jest inny, bo ktoś jest stary, niepełnosprawny lub biedny. Stworzyliśmy tę fundację właśnie po to, by nikt nie został sam.

Realizujemy projekty aktywizujące seniorów oraz wspierające osoby ubogie. Prowadzimy sklepy socjalne – wspieramy najbardziej potrzebujących, ale też przeciwdziałamy marnowaniu żywności. Bliska jest nam idea zero waste. Organizujemy wydarzenia integrujące różne grupy społeczne. Wywodzimy się ze Zduńskiej Woli, a działamy na terenie całego województwa łódzkiego.

nasze cele

Dzielimy się dobrem na wielu polach. Pomagamy, wspieramy i integrujemy. Walczymy z wykluczeniem społecznym.
Jak działamy?
  • udzielamy pomocy materialnej i niematerialnej osobom starszym, ubogim, chorym, niepełnosprawnym, wymagającym opieki i wsparcia w codziennym życiu,
  • pomagamy w przezwyciężaniu samotności,
    przeciwdziałamy marnowaniu żywności,
    wspieramy seniorów i inspirujemy ich do aktywnego życia,
  • realizujemy projekty, które wpływają na poprawę jakości życia starszych osób,
    zdecydowanie
  • przeciwstawiamy się wykluczeniu społecznemu z jakiegokolwiek powodu,
  • kształtujemy postawy współdziałania na rzecz rozwoju osób starszych i niepełnosprawnych,
  • ciągle poszerzamy zespół zaangażowanych wolontariuszy,
  • integrujemy ludzi między sobą i wokół dobrych idei,
  • dzielimy się dobrem.

nasz zarząd

Gosia Frach

ma wprost magiczną umiejętność integrowania ludzi oraz jednoczenia ich wokół dobrych idei. Dzielenie się dobrem w Dzielni zaczęło się właśnie od niej. Jest założycielką fundacji. Energiczna i bardzo konkretna, świetna organizatorka. No i z zadziwiającą intuicją: do ludzi, pomysłów i przedsięwzięć.

Ewa Tomaszewska

z ogromną kulturą, odwagą i bardzo otwartą głową. Jest członkinią zarządu fundacji. Niewiarygodnie wprost życzliwa, tolerancyjna i wyrozumiała. Zawodowo pracuje w Narodowym Centrum Badań i Rozwoju.

Mirek Kornacki

wspiera nas swoim racjonalnym spojrzeniem na wszystkie sprawy. Mocno stąpa po ziemi. Członek zarządu fundacji. Jeśli dąży do jakiegoś celu, to zawsze go osiągnie, ale przenigdy nie traci z oczu ludzi, których po drodze mija.

„Zapraszam do dzielenia się dobrem. Do wspólnego działania, do pracy wolontariackiej.
Zachęcam do współpracy przedsiębiorców.”
Małgorzata Frach
prezeska zarządu fundacji