Otwarcie Rampy

Na półkach pełnowartościowe artykuły spożywcze i przemysłowe, z krótszym terminem ważności, za to w cenach dużo niższych niż zazwyczaj. Sklepy socjalne to pomysł, by wspierać osoby w trudnej sytuacji materialnej w zdobywaniu podstawowych produktów. Właśnie taki sklep – pod szyldem Rampa – otworzyliśmy 7 lutego przy ul. Juliusza Sylli 1 w Zduńskiej Woli.

Idea sklepu socjalnego jest prosta. Osoby o niskich dochodach mogą kupić pełnowartościowe produkty w cenach dużo niższych od ich wartości rynkowej. Od produktów w normalnych sklepach odróżnia je jedynie to, że mają krótszy termin przydatności do użycia.

Sklep socjalny RAMPA obejmuje swoim wsparciem przede wszystkim osoby w trudnej sytuacji materialnej, które w miejskim lub gminnym ośrodku pomocy społecznej pobiorą specjalną kartę upoważniającą do zakupów. Uprawnieni do korzystania ze sklepu są również seniorzy powyżej 70. roku życia oraz osoby doświadczone nagłym wypadkiem losowym, takim jak pożar, zalanie czy utrata pracy. Te ostatnie dwie grupy kartę-skierowanie do zakupów uzyskają w fundacji Dzielnia.

Sklep na Osiedlu Karsznice w Zduńskiej Woli jest pierwszym tego typu w regionie.

– Nie byłoby Rampy, gdyby nie życzliwość Parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Zduńskiej Woli Karsznicach i zaangażowanie wielu wolontariuszy – mówiła podczas otwarcia Rampy Małgorzata Frach, prezes Fundacji Dzielnia. – Dzisiaj Dzielnia najbardziej liczy na przedsiębiorców, którym bliska jest idea niemarnowania żywności i którzy byliby zainteresowani współpracą ze sklepem socjalnym. Dziękujemy też tym firmom, które już teraz pomogły nam zapełnić półki w sklepie – dodała.

Sklep jest czynny w poniedziałki, środy i piątki od g. 9.00 do 13.00, a we wtorki i czwartki od g. 14.00 do 18:00. W sprzedaży artykuły spożywcze oraz środki higieny osobistej i chemii domowej. Można tu kupić pieczywo, nabiał, warzywa i owoce, wędliny, przyprawy i wiele innych produktów, choć trzeba pamiętać, że asortyment jest zmienny i zależy od aktywności naszych dostawców. To oni decydują, co mogą przekazać fundacji każdego dnia.