Ruch, oddech i relaks – gimnastyka dla seniorów w Karsznicach

Dobrze dobrane ćwiczenia rekreacyjno-ruchowe mogą nie tylko pomóc seniorom wrócić do formy, ale też poradzić sobie ze stresem. Mamy dla Was właśnie takie zajęcia. Na osiedlu Karsznice organizujemy bezpłatne zajęcia rekreacyjno-ruchowe. Spotkania dla seniorów odbędą się w każdy czwartek listopada w salce parafialnej.

Zgłosić się może każdy, kto skończył 60 lat i chce podnieść swoją sprawność ruchową, nauczyć się prawidłowo oddychać i radzić sobie ze stresem. Pierwsze spotkanie już 4 listopada o 18:00.

– Zapraszamy wszystkich seniorów, którzy chcą poprawić swoją kondycję fizyczną – mówi Małgorzata Frach, prezes fundacji Dzielnia. – Podczas zajęć będziemy ćwiczyć, uczyć prawidłowego oddychania oraz pokazywać najlepsze sposoby radzenia sobie ze stresem. To zajęcia dla każdego, kto czuje się zmęczony, zestresowany, kto czuje że coraz trudniej jest mu się ruszać i kto chce zrobić coś dobrego dla swojego zdrowia – podkreśla.

Zajęcia są gimnastyką, ale ćwiczenia są dobrane specjalnie do potrzeb i możliwości seniorów. Będą też uwzględniały indywidualne cechy i dolegliwości fizyczne uczestników. Zajęcia poprowadzi wykwalifikowana instruktorka rekreacji ruchowej, a prowadzone będą z użyciem maty, wałków, pasków i koców, ułatwiających wykonanie ćwiczeń. Każde spotkanie połączone będzie z rozmową na temat zdrowych nawyków ruchowo-oddechowych i sposobów ich wdrażania do codziennego życia. Zajęcia będą również uczyły prostych technik radzenia sobie ze stresem.

Zapisać się można telefonując pod numer fundacji: 697 74 14 15 lub wysyłając mail na adres: ania@fundacjadzielnia.pl.

„Ruch-oddech-relaks” to projekt, na który fundacja Dzielnia pozyskała grant z Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich na lata 2021-2030. Dzięki niemu zajęcia są darmowe. Fundacja Dzielnia powstała w marcu 2021 roku. Swoją pracą obejmuje przede wszystkim seniorów, walczy z wykluczeniem społecznym. Już wkrótce, właśnie na kolejarskim osiedlu Karsznice przy ul. Sylli 1, otwiera pierwszy w regionie sklep socjalny RAMPA.